Štampanje s prijenosom topline(2)
Štampanje toplotnog prenosa je nova metoda štampanja 1950-ih. Prvo, boja (ili pigment) se koristi za štampanje šara na papiru da bi se napravio transfer papir, a zatim se boja (ili pigment) na transfer papiru pod određenim uslovima prenosi na tekstil. Transfer štampa se uglavnom koristi u proizvodima od poliesterskih vlakana, sa Poboljšanje transfer štampe, u najlonu, akrilonitrilu, pamuku, vuni od konoplje je također široko korišteno.
Prvo, tehnologija štampe integriše zelenu, zaštitu životne sredine, nisku emisiju ugljenika, uštedu energije, smanjenje emisije i ekologiju, što je veliki napredak u tehnologiji štampanja na tekstilu. Posle - presa tkanina, mekan osećaj, svetle boje, bogati slojevi, dobra propusnost vazduha.
U poređenju sa tradicionalnim postupkom, štampanje termalnim transferom pokriva malu površinu i ima kratak proces. Budući da se upotrebom sublimacije dispergovane boje, svojstva fiksiranja mogu u potpunosti fiksirati; proces naknadne obrade kao što je fiksiranje i pranje je smanjen, tako da problem kanalizacije je izbjegnut. A kao boja je odabrana reaktivna boja, što je ekološki prihvatljiva metoda tiska i bojenja. Troškovi transfernog tiska su smanjeni jer je apsorpcija tekućine boje na osnovnom papiru mnogo manja od one kod direktnog tiska na tkanini. Defekti uzrokovani Složeno mešanje boja i usklađivanje uzoraka mogu se naći na štampanom papiru i ukloniti pre prenošenja na tkaninu, čime se obezbeđuje visok stepen integriteta gotovog platna nakon transfera. Za transfer štampanje, zbog minimalnog prodora osnovnog papira, uzorak transfernih otisaka je jasniji, slojevi su jasniji, a boja ujednačenija. Jak trodimenzionalni osjećaj, posebno u efektu polutona je posebno izražen.